İletişim | English
 
 
Facebook
 
 
DERECEYE GİRENLER 

2015
Birincilik: Marigona Qerkezi, soprano (Arnavutluk)
İkincilik: Jonathan Winell, tenor (ABD)
Üçüncülük: Deirdre Judith Angenent, soprano (Hollanda) & Hubert Zapiór, bariton (Polonya)
Leyla Gencer Halk Ödülü: Ayşe Şenogul, soprano (Türkiye)
La Scala Tiyatrosu Akademisi Özel Ödülü: Marigona Qerkezi, soprano (Arnavutluk)
Polonya Ulusal Operası Özel Ödülü: Ayşe Şenogul, soprano (Türkiye)
Londra Kraliyet Operası Jette Parker Genç Sanatçılar Programı Özel Ödülü: Hubert Zapiór, bariton (Polonya)

2012
Birincilik: Fatma SAID, soprano (Mısır)
İkincilik: Ludmilla BAUERFELDT, soprano (Brezilya)
Üçüncülük: Jessica Rose CAMBIO, soprano (İtalya/ABD)
La Scala Akademisi Özel Ödülü: Irina Ioana BAIANT, soprano (Romanya)
Doğuş Halk Ödülü: Fatma SAID, soprano (Mısır)

2010
Birincilik: Pretty YENDE, soprano (Güney Afrika)
İkincilik: Kartal KARAGEDİK, bariton (Türkiye)
Üçüncülük: Anna LAPKOVSKAJA, mezzo-soprano (Almanya)
Üçüncülük: Pervin ÇAKAR, koloratür soprano (Türkiye)

2008
Birincilik: Nazlı Deniz BORAN, soprano (Türkiye)
İkincilik: Kishani JAYASINGHE, soprano (Sri Lanka)
İkincilik: Eung KWANG Lee, bariton (Kore)
Üçüncülük: Anita RACHVELISHVILI, mezzo-soprano (Gürcistan)

2006
Birincilik: Nino MACHAIDZE, soprano (Gürcistan)
İkincilik: Eleonore MARGUERRE, soprano (Almanya)
İkincilik: Francesca RUOSPO, soprano (İtalya)
Üçüncülük: Burcu UYAR, soprano (Türkiye)

2000
Birincilik: Elena SALÒ, mezzo-soprano (Beyaz Rusya)
İkincilik: Otilia Maria AYDIN, soprano (Romanya/Türkiye)
Üçüncülük: Perihan Diana NAYIR, soprano (Türkiye)
OBV Özel Teşvik Ödülü: Irina MURATBEKOVA, soprano (Kazakistan)
TOBAV İstanbul Şubesi Mustafa İktu Özel Ödülü: Marita PAPARIZOU, mezzo-soprano (Yunanistan)
Sedat-Güzin Gürel Sanat ve Bilim Vakfı Özel Ödülü: George GAGNIDZE, bariton (Gürcistan)

1997
Birincilik: Hege TJÖNN, soprano (Norveç)
İkincilik: Paola CIGNA, soprano (İtalya)
Üçüncülük: Nikola MIJAILOVIC, bariton (Yugoslavya)
Üçüncülük: Lasha NIKABADZE, tenor (Gürcistan)
Mansiyon: Şenol Şakir TALINLI, tenor (Türkiye)
Mansiyon: Güneş GÜRLE, bas-bariton (Türkiye)

1995
Birincilik: Enkelejda SHKOSA, mezzo-soprano (Arnavutluk)
İkincilik: Marcello ÁLVAREZ, tenor (Arjantin)
Üçüncülük: Birgül SU, soprano (Türkiye)
Mansiyon: Tuncay KURTOĞLU, bas (Türkiye)

Yarışma
• Yarışma Takvimi
• Başvuru ve Genel
    Koşullar
• Jüri
• Ödüller
• Yarışmacılar
• Önceki Yarışmalar
- Tarihçe
- Dereceye Girenler
• Organizasyon
- Düzenleyenler
- Sponsorlar
- Danışma Kurulu